Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın yumurtasının faydaları, Tavuk yumurtasına alışkın olan kişilerin kolaylıkla tüketebileceği bıldırcın yumurtası aynı tat ve lezzetli olduğundan dolayı damak tadında farklılık olmaz. Tıpkı tavuk yumurtası pişirme tekniklerinde kullanıldığı gibi bıldırcın yumurtası da aynı şekilde hazırlanabilir. Tavuk yumurtasına oranla bıldırcın yumurtasında daha fazla vitamin ve mineral bulunmaktadır. Bıldırcın yumurtasının faydalarından yararlanmak için en güzel yöntem bıldırcın yumurtasını çiğ olarak tüketmektir. Yapmanız gereken bıldırcın yumurtasının sivri kısmına küçük bir çatlak açmak ve yumurtayı direk ağzınıza boşaltmaktır. Bir diğer yöntem ise bıldırcın yumurtasını bir su bardağı ve bir kaşık balla karıştırdıktan sonra tüketmektir. Nasıl tercih edeceğiniz sizin damak zevkinize kalmıştır. Bıldırcın yumurtası faydalarından belirli bir yaştan sonra yararlanabilirsiniz. 4 yaşından küçük çocuklara bıldırcın yumurtası verilmesi tavsiye edilmez. Bunun nedeni böbreklerin bıldırcın yumurtasını hazmedecek şekilde olmamasıdır. Bu nedenle böbrekler daha çok yorulur. Bir diğer nedeni ise yoğun olduğu için alerji yapma olasılığı yüksektir. Bıldırcın yumurtasının faydaları etkili olması için bıldırcın yumurtanızın doğal ve taze olması gerekir. Her gıda da olduğu gibi kalıtsal bir hastalığınız varsa doktora danışarak tüketiniz ve aşırıya kaçmayınız.

Bıldırcın yumurtasının faydaları,
 • Vitamin ve protein, Vücudun vitamin ihtiyacının ciddi bir bölümünü bıldırcın yumurtasından temin edebilirsiniz. İçeriğindeki A ve B2 vitaminleri vücudun vitamin ihtiyacını karşılar. Bunun yanı sıra protein bakımından da çok zengindir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir, Bıldırcın yumurtasının besleyici etkisinden dolayı bıldırcın yumurtası tüketen kişinin bağışıklık sistemi güçlü olur ve hastalıklara karşı daha dirençli olur.
 • D vitamini, Özellikle kış aylarında yeterli miktarda alınamayan D vitamini süt ve süt ürünleri gibi alınmaya çalışılır. Bazı insanların bazen laktoza karşı alerjisi olduğundan dolayı süt tüketimi düşebilir. Bazende süt ve süt ürünleri sevmeyebilirler böylesi durumlarda D vitamininden bolca bulunan bıldırcın yumurtası tüketmeleri günlük D vitamini ihtiyacını karşılamaya yardımcı olacaktır. Yeterli miktarda alınan D vitamini kemik erimesini de önler. Bıldırcın yumurtası faydalarını artırmak için de süt ile birlikte tüketilmesi de tavsiye edilir.
 • Beyine iyi gelir, Çocuk, genç, yetişkin ve yaşlılarda bıldırcın tüketilmesi özellikle beyinin fonksiyonlarını korumak için çok önemlidir. Fonksiyonları uyararak zekayı geliştiren ve hafızayı koruyan bıldırcın yumurtasını tüketmekte fayda vardır.
 • Cilt sağlığı, Bıldırcın yumurtası tüketen kişilerin cilt renginin daha güzel ve daha parlak olduğu bilinmektedir. Cilt güzelliğini sağlayabilmek için bıldırcın yumurtası tüketilebilir yada bıldırcın yumurtası kullanılarak cilt maskesi yapılabilir.
 • Saç sağlığı, Saçlarda oluşan kepeklenme, dökülme ve cansızlığa bıldırcın yumurtası tüketmek iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra bıldırcın yumurtası ile yapacağınız kürler saça uygulandığı zaman saçların kuvvetlenmesine ve daha parlak olmasına yardımcı olacaktır.
 • Stres, Günümüzde bir çok hastalığın altında stres yatmaktadır. Sinirsel rahatsızlıklara iyi gelen bıldırcın yumurtası kişinin ruh halinin daha sakin olmasına yardımcı olur.
 • Enfeksiyonlar, Özellikle üst solunum yolları enfeksiyonlarına iyi gelen bıldırcın yumurtasını günlük olarak hastalık döneminde tüketilmesi tavsiye edilir.
 • Ameliyat sonrası, Ameliyat geçiren kişiler ameliyat sonrasında eski sağlıklarına dönmek için beslenmelerine özen göstermelidir. Bu nedenle bıldırcın yumurtası içilebilir. Yada haşlanarak tüketilebilir. Kişinin enerjisini toplamasına ve kendini iyi hissetmesine yardımcı olacaktır.
 • Astım, Eğer bulunabiliyorsa doğal ortamında yetişen bıldırcın yumurtası bulup. Astımı olan kişilere şifa niyetine içirmek gerekir. Çünkü kendi doğal ortamında bitkilerle ve otlarla beslenen bıldırcın astım hastalığına faydası olan ot ve tohumları yemektedir. Bu bıldırcın yumurtası faydalarından en önemlisidir.
 • Ses kısıklığı, Herhangi bir nedenle ses kısıklığı yaşarsanız bir bıldırcın yumurtasını bir bardak süt ve bir kaşık balla karıştırarak için bu ses kısıklığınıza iyi gelecektir.
 • Egzama, Bıldırcın yumurtası faydaları arasında egzama hastalığına iyi gelmesi de bilinmektedir.
 • Toksin atımına yardımcı, Düzenli olarak bıldırcın yumurtası tüketmek vücutta bulunan ağır metallerin vücuttan atılımına yardımcı olur.
 • Böbrek taşı, Safra kesesi ve böbreklerde oluşan taşları kolaylıkla düşürmek için bıldırcın yumurtası içmek tavsiye edilir.
 • Gastrit ve mide rahatsızlıkları, Bilindiği üzere mide ve gastrit rahatsızlığı olan kişilerde yanma, ağrı ve şişkinlik problemler gibi şikayetler olur. Bıldırcın yumurtası faydaları arasında mide rahatsızlıklarını gidererek kişinin iyileşmesini hızlandırdığı bulunmaktadır.
 • Kiloyu dengede tutar, Yaş ilerlemesiyle birlikte yanlış beslenmenin de etkisiyle kilo almak kaçınılmaz olmaktadır. Bıldırcın yumurtası tüketmek kişiye tokluk hissi vereceğinden dolayı kilosunu sabit tutarak zayıflamasına da yardımcı olur.
 • İktidarsızlığa iyi gelir, Bıldırcın yumurtası tüketmek özellikle erkeklerin problemi olan iktidarsızlığa iyi gelmektedir. Prostat bezlerini uyaran bıldırcın yumurtası cinsel isteği artırmaktadır. Cinsel isteğini artırmak isteyen erkekler bıldırcın yumurtası içebilir yada yiyebilirler. Bu nedenle 2 yaşından küçük erkek çocuklara vermek doğru değildir. Bu yumurta içerisinde bulunan östrojen hormonu çocukların erken ergenliğe girmelerine neden olmaktadır. Bıldırcın yumurtasının faydaları hakkında bilgilendirme sona ermiştir.
Son Güncelleme : 08.12.2020 04:20:58
Bıldırcın Yumurtasının Faydaları ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Yorumları

şifre Kırmızı sayı

0 Yorum Yapılmış "Bıldırcın Yumurtasının Faydaları"

Kayıtlı yorum bulunamadı ilk yorumu siz ekleyin
41 Yasin Okumanın Faydaları
41 Yasin Okumanın Faydaları
41 Yasin okumanın faydaları; Yasin'i şerifi okumanın birden fazla faydası vardır. Yasin', şerifi nasıl okunması gerektiği hakkında bir çok görüş bulunmaktadır. Bu okumanın kaç kere okunmasına bağlıdır. Yasin'in kaç kere okunduğuna bağlı olarak değişe...
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları, Pekmez içerisinde oldukça faydalı mineral ve besinleri barındıran tatlı bir besindir. Yoğurt ise vitamin deposu olmakla birlikte vücutta bulunan zararlı bakteri ve virüslerin atılmasında oldukça etkili bir besin türüdür...
Soda Limon Faydaları
Soda Limon Faydaları
Soda limon faydaları saymakla bitmez. Limon ferahlık demek, temizlik demek, güzel koku demektir. Soda limon karışımının faydaları Limon içindeki sitrik asitle enfeksiyonlara karşı savaşır yani çok büyük bir temizleyicidir aynı zamanda limonun kansere...
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları, Bu mucize karışımı özellikle son zamanlarda çok sık kullanılan, en sağlıklı karışımlar dır. Sabahları aç karna bir çay kaşığı çörekotunu ezerek bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak yerseniz çok z...
Kendir Tohumu Faydaları
Kendir Tohumu Faydaları
Kendir tohumu faydaları, kendir tohumu kenevirgiller familyasından olan bir bitkinin olgunlaşan dişi çiçeklerinin kavrulmasıyla elde edilir. Tohumlar çetene, çedene gibi isimlerle de bilinir. Kendir tohumundan elde edilen yağ sabun sanayinde kullanıl...
Kuyruk Yağının Faydaları
Kuyruk Yağının Faydaları
Kuyruk Yağının Faydaları nedeniyle dünyaca yapılan araştırmalar, kuyruk yağının içerdiği yüksek kolesterolden dolayı ilerleyen yaşlarda tüketilemeyeceği bu yüzden genç yaşlardan itibaren mümkün olduğunca tüketilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Ku...
Osteo Bi Flex Faydaları
Osteo Bi Flex Faydaları
Osteo bi flex faydaları, Toplumda çok da fazla kişi tarafından bilinmeyen bir ilaç takviyesidir. Özellikle belli bir yaştan sonra kıkırdakların hareketleri daha hissedilir bir hale gelir. Bu durum kişinin günlük hayattaki bir çok işinin aksamasına ve...
Acı Turşu Biberin Faydaları
Acı Turşu Biberin Faydaları
Acı Turşu Biberin Faydaları, Acı biber yemeklerde kullanılmanın yanı sıra turşu yapımında da en fazla tercih edilen malzemelerden bir tanesidir. Acı biber en yavan hali ile bile inanılmaz bir vitamin deposu iken acı turşu biber olarak ise eşsiz fayd...
Limonlu Sodanın Faydaları
Limonlu Sodanın Faydaları
Limonlu Sodanın Faydaları, Soda yerkürenin içesinde birikmiş mineralli ve faydalı suların artezyen yardımıyla çıkartılması sonrasında insanların kullandığı şifalı bir içecek türüdür. Sodanın tadı hafiften açı olmakla içerisinde vücut için faydalı...
Güvercin Yumurtasının Faydaları
Güvercin Yumurtasının Faydaları
Güvercin Yumurtasının Faydaları; Yüksek oranda A ve B2 vitaminlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Vücutta yer alan vitamin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaktadır. Yüksek miktarda protein ve amino asit bulundurmaktadır. Astım şeklindeki solunum...
Ceviz İç Zarının Faydaları
Ceviz İç Zarının Faydaları
Ceviz iç zarının faydaları, Ceviz iç zarının faydaları yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda kanıtlanmış ve ceviz iç zarının kesinlikle atılmaması yönünde çokça uyarılar yapılmıştır. Ceviz kabuklu bir besin olup kuru yemiş kategorisinde yer alı...
Çökelek Faydaları
Çökelek Faydaları
Çökelek faydaları; çok olan bir peynir çeşididir. Ülkemizde hem köy ve kasabalarda ev imkanlarıyla hem de fabrikalarda profesyonel olarak peynir üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretilen peynir çeşitleri de bazen yörelere göre değişiklik göstermekted...

 

41 Yasin Okumanın Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Soda Limon Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Kendir Tohumu Faydaları
Kuyruk Yağının Faydaları
Osteo Bi Flex Faydaları
Acı Turşu Biberin Faydaları
Limonlu Sodanın Faydaları
Güvercin Yumurtasının Faydaları
Ceviz İç Zarının Faydaları
Çökelek Faydaları
Elma Sirkesinin Yüze Faydaları
Çörek Otu Yağı Kremi Faydaları
Bitkilerin Faydaları
Yeşil Ceviz Kabuğunun Faydaları
Kaz Yağının Faydaları
Ganocafe Faydaları
Sarımsak Yutmanın Faydaları
Kayısı Kompostosunun Faydaları
Limon Tuzunun Cilde Faydaları
Çörek Otu Kapsülü Faydaları
Ayı Yağının Faydaları
Gripin Faydaları
Tütünün Faydaları
Hamilelikte Leblebinin Faydaları
Penaten Krem Faydaları
Kemik İliği Faydaları
Hünnap Sirkesi Faydaları
Bamya Tohumunun Faydaları
Popüler İçerik
Elma Sirkesinin Yüze Faydaları
Elma Sirkesinin Yüze Faydaları
Elma sirkesinin yüze faydaları; da bulunmaktadır. Sirke, elma ve üzüm gibi meyvelerden elde edilen bir maddedir. Sirke denilince akla daha çok salata ...
Çörek Otu Yağı Kremi Faydaları
Çörek Otu Yağı Kremi Faydaları
Çörek otu yağı kremi faydaları, insan vücuduna oldukça fazladır. Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan çörek otu insan sağlığına hemen hemen her k...
Bitkilerin Faydaları
Bitkilerin Faydaları
Bitkilerin faydaları, Doğada bulunan hayvanlar, bitkiler, ağaçlar hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır. Bitkiler olmadan yaşamın olması mümkün olmaz. ...
Yeşil Ceviz Kabuğunun Faydaları
Yeşil Ceviz Kabuğunun Faydaları
Yeşil ceviz kabuğunun faydaları, insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yeşil ceviz kabuğu hem insan sağlığı açısından hem de kişisel bakım için ö...
Kaz Yağının Faydaları
Kaz Yağının Faydaları
Kaz yağının faydaları; çok fazladır. Kaz, kuşgillerden olup tavuk ve hindiyle kıyaslandığında oldukça değerli bir hayvandır. Kaz Ülkemizde çok fazla y...
Ganocafe Faydaları
Ganocafe Faydaları
Ganocafe Faydaları: Ganocafe şeker oranı oldukça az olarak üretildiğinden özellikle diyabet hastaları için özel olarak üretilen bir tür gıda takviyesi...
Sarımsak Yutmanın Faydaları
Sarımsak Yutmanın Faydaları
Sarımsak Yutmanın Faydaları, insan sağlığı için bir mucize olan sarımsak özellikle doğal bir antibiyotiktir. Ayrıca sarımsağın sağlık açısından ne kad...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
41 Yasin Okumanın Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Soda Limon Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Kendir Tohumu Faydaları
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022