Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları, Elma sirkesi genel olarak çoğu hastalığa iyi gelmektedir. Elma sirkesini marketlerden almak yerine evde kendinizin yapması daha sağlıklı ve faydalı olacaktır. Elma sirkesinin içerisinde bol miktarda C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum bulunmasından dolayı faydalı olmaktadır.

Günlük olarak kullandığınız elma sirkesinin pozitif olarak faydalarını göreceksinizdir. Hastalıklara yakalanma riskini azaltır ve metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Elma sirkesini serin ortamda tutmanız gerekmektedir. Yaz aylarında elma sirkeniz sıcaktan kötü olabilmektedir. Elma sirkesi faydalıdır fakat tüketimde dikkat etmek gerekmektedir. Yerlerinizi elma sirkesi ile silerseniz mikropların kırılmasını sağlayacaktır.

Elma Sirkesinin Faydaları
 • Vücut direncini artırmaktadır. Vücudun ihtiyacı olan birçok vitamin elma sirkesinde bulunmaktadır.Vücudun güçlenmesi ve de hastalıklara karşı direncin artması için elma sirkesi oldukça faydalıdır.
 • Elma sirkesinin faydaları arasında sindirim sistemine etkileri ilk sırada gelir. İshal tedavisinde de oldukça faydası vardır. ishal tedavisinde meyve sularının içerisine elma sirkesi katarak içebilirsiniz. Hazımsızlığı giderici etkisi de fazladır. Bu karışımı gün içerisinde istediğiniz kadar içebilirsiniz.
 • Hazımsızlık sorununu kökünden çözmeye yardımcı olacaktır. Bu karışımı ayrıca gastrit sorununuz var ise onun içinde içebilirsiniz. Bağırsakların hızlı çalışmasını da elma sirkesi sağlamaktadır. Kabızlık sorunu yaşıyorsanız elma sirkesi içebilirsiniz.
 • Sinüzit sorunu için elma sirkesi oldukça faydalıdır. Solunum rahatsızlıkları içinde elma sirkesi oldukça fayda sağlamaktadır. Sinüslerin temizlenmesi ve boşalmasında fayda sağlamaktadır.
 • Hıçkırığın kesilmesine yardımcı olmaktadır. Mide asidinin yol açtığı protein sindirimi sorunu sebebi ile hıçkırık oluşmaktadır. Özellikle fazla tüketilen meyvelerden sonra hıçkırık görülebilmektedir. Elma sirkesi midedeki asit dengesini sağlamaya yardımcı olur ve diyafram spazmlarını yatıştırmaktadır. Suyun içerisine elma sirkesi katarak içiniz hıçkırık sorunu ortadan kalkacaktır.
 • Vücutta oluşan ter ve vücut kokularını gidermektedir. Elma sirkesinin vücut kokusunu giderici özelliği bulunmaktadır. Elma sirkesi vücutta oluşan kötü kokuları emer ve koku yaratan bakterileri ortadan kaldırmak için vücudun ihtiyacı olan pH seviyesini ayarlar. Ayak kokusu sorunu yaşayanlar da elma sirkesi kullanabilirsiniz.
 • Soğuk algınlığı sorununuz var ise elma sirkesi fayda sağlayacaktır. Öksürük ve boğaz ağrılarına elma sirkesi iyi gelmektedir. Boğaz ağrısı yaşadığınız zaman ılık su ile elma sirkesini karıştırın daha sonra biraz bal ekleyin ve daha sonra zencefil ekleyin ve gargara yapın. Boğaz ağrısı, öksürük, ve göğüs tıkanıklığı için iyi gelmektedir isterseniz bu karışımı içebilirsiniz.
 • Yorgunluğu gidermek için elma sirkesi faydalıdır. Laktik asit birikimini elma sirkesi önlemektedir. Yorgunluğunuz için sebze suyunun içerisine elma sirkesi katın ve için.
 • Kötü nefes kokusunu ve diş iltihabını gidermektedir. Asidik özelliklerinden dolayı elma sirkesi kötü nefes kokusunu ve diş iltihabını gidermektedir. Diş etlerine yerleşmiş bakterileri öldürmektedir. Bu ayrıca dişlerinizi beyazlatır ve sararmaları önlemektedir.
 • Zararlı bakterileri ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilerin sayısını artırmaktadır. Cilt ve tırnaklarda meydana gelen mantar ve enfeksiyon sorunları için oldukça etkilidir. Ayaklarınızda mantar sorunu yaşıyorsanız bir kaba ılık su ve elma sirkesi koyarak ovun yada direk elma sirkesi ile de yıkayabilirsiniz.Enfeksiyonlara karşı oldukça etkilidir.
 • Kan şekerini dengeler. Kan şekerini sağlıklı şekilde dengelemeye yardımcı olmaktadır. Bir bardak su içerisine 3 kaşık elma sirkesi katın midenin sindirme işleminin daha sağlıklı bir şekilde olmasını sağlayacaktır.
 • Kilo vermek için elma sirkesi kullanabilirsiniz. İçerdiği asetik asit kilo vermenizi sağlayacaktır. Vücudun sağlıklı ve hızlı kilo vermesi için metabolizmayı uygun hale getirmektedir. Her sabah aç karnına ılık su ile elma sirkesi içebilirsiniz veya gün içerisinde de su ile elma sirkesini içebilirsiniz.
 • Elma sirkesi faylarından bir tanesi de kolesterol seviyesini dengede tutmasıdır. Elma sirkesi kolesterol seviyenizi dengede tutmaktadır. Ayrıca kalp sağlığını korumada da yardımcı olmaktadır. Rahatsızlığınız olmasa bile elma sirkesi tüketmek kalbiniz açısından önemlidir.
 • Kanser hücreleri ile savaşmaya yardımcı olmaktadır. Sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için vücudun pH ihtiyacı olmaktadır.
 • Cilt için faydalıdır. Elma sirkesi içerisine biraz bal karıştırın. Gözenekleri açarak ölü hücrelerin ve yağlardan oluşan tabakayı gidermeye yardımcı olmaktadır.
 • Saç bakımında elma sirkesi oldukça faydalıdır. Bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketmeniz saç sağlığı için önemlidir. Saçınızın gürleşmesini sağlayarak parlaklığını artırmaya yardımcı olacaktır. Bakteri ve mantar sorunları ve kafa sağlığı açısından elma sirkesi önemlidir.
Son Güncelleme : 16.02.2021 23:36:57
Elma Sirkesinin Faydaları ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Elma Sirkesinin Faydaları Yorumları

şifre Kırmızı sayı

0 Yorum Yapılmış "Elma Sirkesinin Faydaları"

Kayıtlı yorum bulunamadı ilk yorumu siz ekleyin
41 Yasin Okumanın Faydaları
41 Yasin Okumanın Faydaları
41 Yasin okumanın faydaları; Yasin'i şerifi okumanın birden fazla faydası vardır. Yasin', şerifi nasıl okunması gerektiği hakkında bir çok görüş bulunmaktadır. Bu okumanın kaç kere okunmasına bağlıdır. Yasin'in kaç kere okunduğuna bağlı olarak değişe...
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları, Pekmez içerisinde oldukça faydalı mineral ve besinleri barındıran tatlı bir besindir. Yoğurt ise vitamin deposu olmakla birlikte vücutta bulunan zararlı bakteri ve virüslerin atılmasında oldukça etkili bir besin türüdür...
Soda Limon Faydaları
Soda Limon Faydaları
Soda limon faydaları saymakla bitmez. Limon ferahlık demek, temizlik demek, güzel koku demektir. Soda limon karışımının faydaları Limon içindeki sitrik asitle enfeksiyonlara karşı savaşır yani çok büyük bir temizleyicidir aynı zamanda limonun kansere...
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları, Bu mucize karışımı özellikle son zamanlarda çok sık kullanılan, en sağlıklı karışımlar dır. Sabahları aç karna bir çay kaşığı çörekotunu ezerek bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak yerseniz çok z...
Kendir Tohumu Faydaları
Kendir Tohumu Faydaları
Kendir tohumu faydaları, kendir tohumu kenevirgiller familyasından olan bir bitkinin olgunlaşan dişi çiçeklerinin kavrulmasıyla elde edilir. Tohumlar çetene, çedene gibi isimlerle de bilinir. Kendir tohumundan elde edilen yağ sabun sanayinde kullanıl...
Kuyruk Yağının Faydaları
Kuyruk Yağının Faydaları
Kuyruk Yağının Faydaları nedeniyle dünyaca yapılan araştırmalar, kuyruk yağının içerdiği yüksek kolesterolden dolayı ilerleyen yaşlarda tüketilemeyeceği bu yüzden genç yaşlardan itibaren mümkün olduğunca tüketilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Ku...
Osteo Bi Flex Faydaları
Osteo Bi Flex Faydaları
Osteo bi flex faydaları, Toplumda çok da fazla kişi tarafından bilinmeyen bir ilaç takviyesidir. Özellikle belli bir yaştan sonra kıkırdakların hareketleri daha hissedilir bir hale gelir. Bu durum kişinin günlük hayattaki bir çok işinin aksamasına ve...
Acı Turşu Biberin Faydaları
Acı Turşu Biberin Faydaları
Acı Turşu Biberin Faydaları, Acı biber yemeklerde kullanılmanın yanı sıra turşu yapımında da en fazla tercih edilen malzemelerden bir tanesidir. Acı biber en yavan hali ile bile inanılmaz bir vitamin deposu iken acı turşu biber olarak ise eşsiz fayd...
Limonlu Sodanın Faydaları
Limonlu Sodanın Faydaları
Limonlu Sodanın Faydaları, Soda yerkürenin içesinde birikmiş mineralli ve faydalı suların artezyen yardımıyla çıkartılması sonrasında insanların kullandığı şifalı bir içecek türüdür. Sodanın tadı hafiften açı olmakla içerisinde vücut için faydalı...
Güvercin Yumurtasının Faydaları
Güvercin Yumurtasının Faydaları
Güvercin Yumurtasının Faydaları; Yüksek oranda A ve B2 vitaminlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Vücutta yer alan vitamin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaktadır. Yüksek miktarda protein ve amino asit bulundurmaktadır. Astım şeklindeki solunum...
Ceviz İç Zarının Faydaları
Ceviz İç Zarının Faydaları
Ceviz iç zarının faydaları, Ceviz iç zarının faydaları yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda kanıtlanmış ve ceviz iç zarının kesinlikle atılmaması yönünde çokça uyarılar yapılmıştır. Ceviz kabuklu bir besin olup kuru yemiş kategorisinde yer alı...
Çökelek Faydaları
Çökelek Faydaları
Çökelek faydaları; çok olan bir peynir çeşididir. Ülkemizde hem köy ve kasabalarda ev imkanlarıyla hem de fabrikalarda profesyonel olarak peynir üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretilen peynir çeşitleri de bazen yörelere göre değişiklik göstermekted...

 

41 Yasin Okumanın Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Soda Limon Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Kendir Tohumu Faydaları
Kuyruk Yağının Faydaları
Osteo Bi Flex Faydaları
Acı Turşu Biberin Faydaları
Limonlu Sodanın Faydaları
Güvercin Yumurtasının Faydaları
Ceviz İç Zarının Faydaları
Çökelek Faydaları
Elma Sirkesinin Yüze Faydaları
Çörek Otu Yağı Kremi Faydaları
Bitkilerin Faydaları
Yeşil Ceviz Kabuğunun Faydaları
Kaz Yağının Faydaları
Ganocafe Faydaları
Sarımsak Yutmanın Faydaları
Kayısı Kompostosunun Faydaları
Limon Tuzunun Cilde Faydaları
Çörek Otu Kapsülü Faydaları
Ayı Yağının Faydaları
Gripin Faydaları
Tütünün Faydaları
Hamilelikte Leblebinin Faydaları
Penaten Krem Faydaları
Kemik İliği Faydaları
Hünnap Sirkesi Faydaları
Bamya Tohumunun Faydaları
Popüler İçerik
Elma Sirkesinin Yüze Faydaları
Elma Sirkesinin Yüze Faydaları
Elma sirkesinin yüze faydaları; da bulunmaktadır. Sirke, elma ve üzüm gibi meyvelerden elde edilen bir maddedir. Sirke denilince akla daha çok salata ...
Çörek Otu Yağı Kremi Faydaları
Çörek Otu Yağı Kremi Faydaları
Çörek otu yağı kremi faydaları, insan vücuduna oldukça fazladır. Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan çörek otu insan sağlığına hemen hemen her k...
Bitkilerin Faydaları
Bitkilerin Faydaları
Bitkilerin faydaları, Doğada bulunan hayvanlar, bitkiler, ağaçlar hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır. Bitkiler olmadan yaşamın olması mümkün olmaz. ...
Yeşil Ceviz Kabuğunun Faydaları
Yeşil Ceviz Kabuğunun Faydaları
Yeşil ceviz kabuğunun faydaları, insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yeşil ceviz kabuğu hem insan sağlığı açısından hem de kişisel bakım için ö...
Kaz Yağının Faydaları
Kaz Yağının Faydaları
Kaz yağının faydaları; çok fazladır. Kaz, kuşgillerden olup tavuk ve hindiyle kıyaslandığında oldukça değerli bir hayvandır. Kaz Ülkemizde çok fazla y...
Ganocafe Faydaları
Ganocafe Faydaları
Ganocafe Faydaları: Ganocafe şeker oranı oldukça az olarak üretildiğinden özellikle diyabet hastaları için özel olarak üretilen bir tür gıda takviyesi...
Sarımsak Yutmanın Faydaları
Sarımsak Yutmanın Faydaları
Sarımsak Yutmanın Faydaları, insan sağlığı için bir mucize olan sarımsak özellikle doğal bir antibiyotiktir. Ayrıca sarımsağın sağlık açısından ne kad...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
41 Yasin Okumanın Faydaları
Pekmezli Yoğurt Faydaları
Soda Limon Faydaları
Çörek Otu Zeytinyağı Karışımı Faydaları
Kendir Tohumu Faydaları
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022